İPEKÇE Öyküsü

İpek Özdoğu’nun İstanbul’daki profesyonel hayatını bırakıp Bodrum’a yerleşmesiyle başlayan İpekçe öyküsü, 1992’de Türkbükü’nde temellerini attı. İşletme o zamanlar henüz el değmemiş bir belde olan Türkbükü’nün ilk mağazası olma özelliğini taşıyor. Amaç doğal yaşama dönme, koşturmasız ve rahat bir hayat kurabilmektir. Küçük, sade bir binayı elden geçirerek kendine bir takı yapım atölyesi ve mağazası açar İpek önce. Tekstil ürünlerinin de eklenmesiyle ürün gamı ve müşteri profili genişlemeye başlar.

Sonrasında birkez daha yer değiştirdi İpekçe; ama 2003 yılında şimdiki mekanına taşındı. Yıllar içinde tanınması ve beğenilmesiyle birlikte hem ekip genişledi, hem de mağaza. Artık hem kendi ürünlerimizi tasarlayıp, yurtiçinde ve yurtdışında üretim yapıyoruz, hem de dünyanın farklı yerlerinden özel ve zevkli ürünleri araştırıp koleksiyonlarımızı tamamlıyoruz. Dostlarımızdan gelen talep üzerine, 2007’de de Alaçatı’da ikinci mağazamızı açtık.

Farklı ve seçici bir anlayışla özgün kolleksiyonlar hazırlayan İpekçe’de, şalvardan pareoya, şaldan elbiseye, gece giysilerinden zengin aksesuarlara, gözalıcı takılardan birbirinden özel ev aksesuarlarına, ev tekstil ürünlerine kadar çeşitlilik gösteren birçok ürün sunuyoruz. Uzakdoğu’nun alımlı ve spiritüel stilini modern bir çizgiyle birleştirip, Hindistan, Bali ve Tayland esintilerini sizlere getiriyoruz. Giyimde ve yaşam alanlarında özgünlüğü ve rahatlığı sevdiğiniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.